VYHLEDÁVÁNÍ
Právě se nacházíte :

Formule 1 - Velká cena Malajsie
Ze světa sportu | 06.04.2009 00:30:33 | redakce | zobrazeno : 3887x | komentáře : 0

Tropická bouře ukončila druhý závod Formule 1 v Malajsii. Déšť byl silný a vytrvalý, a proto musel být závod nejdříve přerušen a později ukončen.

Sobotní kvalifikace
Druhá kvalifikace v této sezóně opět ukázala, že monoposty Brawn GP zatím v letošním seriálu F1 kralují. Jako první odstartoval VC Malajsie Jensoun Button, i když do poslední chvíle nebylo jisté, jestli ho Trulli netrumfne. Jezdec Toyoty na něj ztratil necelou desetinu vteřiny. Felipe Massa skončil, díky špatnému rozhodnutí svého teamu, až na 16. pozici.

Nedělní závod
Hned po startu se Button propadl z prvního místa na čtvrté místo za Alonsa. S Alonsem si poradil velmi rychle, protože měl plnější nádrž, než Button. Zbývalo předjet Rosberga a Trulliho, kteří měli také natankováno méně než Button, a když zajeli k mechanikům, tak toho využil. Kovalainen se hned v prvním kole dostal mimo dráhu a závod pro něj skončil.

Ve 22. kole začalo pršet, jezdci se postupně začali střídat v boxech na doplnění paliva a výměnu kol. Räikkönen, který jako jediný zariskoval a v předešlé plánované zastávce zvolil mokré pneumatiky, zajíždět nemusel. Po pár ujetých kolech Räikkönen hlásí do vysílačky svému teamu, že jsou jeho pneumatiky do mokra zcela zničené, díky předešlé jízdě na suchém povrchu. Zato Timo Glock z Toyoty nasadil jako jediný jezdec pneumatiky na přechodné podmínky a díky nim byl velice rychlý, až se dostal za vedoucího Buttona.
Team Brawn GP povolal Buttona ve 29. kole do boxů znovu. Měnil mokré pneumatiky za přechodné a vedení ztratil. Jenže o kolo později, na konci 30. okruhu závodu byl zpět, protože u mechaniků se objevil pro změnu Timo Glock. Tím se Němec připravil o premiérový triumf v F1, protože o kolo později vjíždí na trať Safety Car.Závod byl ukončen kvůli prudkému lijáku ve 33. kole.

Button se z deseti bodů nemůže radovat. Pravidla říkají, že pokud závodníci neodjedou 75% plánované vzdálenosti (ujelo se jich 33 z 56), udělují se jen poloviční body. První Button získal 5 bodů, druhý Heidfeld 4 body, třetí Glock 3 body.