VYHLEDÁVÁNÍ
Právě se nacházíte :

Tým NB4U GASP ve Vyškově
Ze světa sportu | 07.10.2009 23:24:57 | redakce | zobrazeno : 7653x | komentáře : 1

Dne 3.10. se konala soutěž GP Fitness Vyškov 2009 a tým NB4U na ní nemohl chybět. Byly to vůbec první závody, na které jsme pod záštitou naší firmy vyrazili, ještě před jejím velkým křestem na Fitness EXPU 2009.

Důvod naší účasti byl jasný. Testovali jsme soutěžní kvality naší nové týmové akvizice, Jirky Lasíka, soutěžícího v klasické kulturistice. Jirka je líbivý typ klasického kulturisty, který má velký potenciál,
pokud dožene své slabiny, mezi které rozhodně nepatří lýtka J.

Pořadatelé, Zdena Gottvaldová s manželem Mirkem, odvedli skvělou práci a  připravili pro soutěžící zajímavé ceny. Patrně však změna termínu a zrušení dalších závodů v sezóně, zapříčinila nízkou účast téměř ve všech kategoriích, kromě specifické soutěže této GP „o nejkrásnější zadeček“, kde se sešlo adeptek značného množství.

Po příjezdu jsme se potkali s Michalem Strapkem, Mistrem světa juniorů a zástupcem  našeho partnera GASP.

Jak jsem již nastínil, soutěž měla celkově nízkou účast a až na časté výpadky pana zvukaře vše běželo jako na drátkách.

Natíralo se jako o život a zatím probíhalo semifinále žen bodyfitness obou
kategorií a fitness.

Kategorie „klasiků“ byla vyrovnaná a nedalo se s určitostí říci kdo vyhraje.  Zda u rozhodčích zaboduje kvalita na úkor líbivosti, nebo estetika a symetrie. Naopak v kategorii žen bylo na první pohled jasno, avšak rozhodčí viděli pořadí jinak, což se ukázalo ve finále.

V přestávce proběhla nominace na Mistrovství světa žen 2009, kde jasně dominovala právě pořádající Zdena Gottvaldová, která předvedla neskutečnou postavu bez výraznějších nedostatků. Nebál bych se říci, že se prezentovala dokonalou postavou. Ve spojení s prezentací a vystupováním i mimo soutěž je Zdena opravdovou dámou a legendou tohoto sportu.

A nyní k finále žen. GP Fitness Vyškov 2009 zahajovala kategorie žen bodyfitness do 164 cm. Tato kategorie byla poměrně hojně zastoupena 12 závodnicemi. Již na první pohled zaujala závodnice reprezentující Slovenskou republiku Jana Kolbanská, která byla velmi dobře připravená s nádhernou stavbou těla a hezkou prezentací. Zaslouženě se stala vítězkou této kategorie. Druhé místo Martiny Dreher bylo značně nadnesené. Závodnice disponuje hezkou siluetou, ovšem v konkurenci velmi dobře připravených žen působila nedotaženě, zejména dolní polovina těla zaostávala. Závodnice Sára Sluková je sice subtilnější postavy, ale momentální formou měla na víc, než 5. místo.

Po této kategorii nastupovala kategorie žen bodyfitness nad 164 cm. V této kategorii bylo 5 žen.
Právoplatně vyhrála Patrycja Kozyra zastupující Polsko. Tato závodnice byla perfektně připravená. Na paty jí šlapala Jolana Václavíková, která byla taktéž velmi dobře připravená a zasloužila by si 2. místo. Této závodnici chybí jen maličko lepší prezentace, díky které ji zřejmě porazila Renata Ticháčková
i přes subtilnější dolní polovinu těla.

V kategorii žen fitness nastoupily 3 poměrně vyrovnané závodnice. První místo zaslouženě vybojovala domácí závodnice Jitka Raclavská. Druhé místo obsadila Iva Sroková a třetí místo sympatická závodnice Renata Hradilová.

Finále mužů „klasiků“ dopadlo dle očekávání.  Volné sestavy závodníků byly, až na neustálé problémy zvukaře, úměrné odzávoděným létům. Zaslouženě vyhrál nejkvalitnější závodník Vít Kotas, mající nelíbivou postavu, ale přišel nejlépe připravený. Jiří Lasík svedl vyrovnaný souboj s Honzou Klanicou.
Jirka disponuje ideální postavou, nebyl však dotažený, na rozdíl od Honzy, který byl „vyšlehnutý na kost, ale neměl dokonalou symetrii, i díky tomu se nakonec o bod přiklonili rozhodčí na stranu našeho Jiřího Lasíka. Přes zimu zapracujeme na hmotě a slabinách a budeme aspirovat na titul Mistra republiky.

Vyhlašování vítězů s množstvím cen bylo přijato v kategoriích žen se smíšenými pocity, hraničícími se zdravým rozumem, ale patrně co člověk, to názor. Pouze to poukazuje na nefundovanost a neochotu mnohých rozhodčích sledovat evropské a světové trendy v tomto sportu, což se bohužel potvrdilo mnohými rozhovory v zákulisí.

Opět musím upozornit na skvělý tandem manželů Gottvaldových, kterým se podařilo dát dohromady úžasný závod s množstvím cen pro závodníky.

Pro náš tým NB4U závod dopadl nad očekávání dobře a Jiří získal krásné druhé místo, za které si zaslouží podporu a poděkování od představitelů vedení společnosti NB4U Michala Vachouta a Michaely Kohutové, juniorské trojnásobné mistryně světa v kulturistice.

Pozávodní raut proběhl, jak bývá dobrým zvykem, v přátelském duchu. Probíraly se případné spolupráce a projekty, hodnotilo se, plánovalo se do budoucna.

Na tuto soutěž se rádi vrátíme i příští rok. Doufáme, že už jako jedni z partnerů soutěže.